Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Začít spolu paní doktorko! aneb téma lidské tělo na prvním stupni

Dnes to u nás na prvním stupni vypadalo jako na fakultě medicíny. Žáci 1.-3. ročníku se totiž učili v duchu systému Začít spolu. Přichystali jsme pro ně několik center s aktivitami, jejichž společným jmenovatelem bylo téma lidské tělo. Mohli jste tak spatřit mladé laboranty skloněné nad zkumavkami u čichového testu. Jiná dvojice měřila délku střev nebo rychlost svého tepu. Další dvojice mediků zkoumala, jak jsou orgány v těle vlastně uloženy. Na ostatních stanovištích byly připraveny pokusy zaměřené na pozorování lidských smyslů.

Číst dál...

Jak to mám zhodnotit? Sebehodnocení na prvním stupni

Zvolit správná slova, když přijde na hodnocení své i cizí práce, je docela kumšt. I dospělí s tím mají mnohdy problém. Sklouzávají k větám typu “máš to hezké”, “je to dobré” nebo “mně se to moc nelíbí”. Takové věty ale vlastně vyjadřují jen velmi subjektivní pocity a k dalšímu rozvoji nám nestačí. Konstruktivní hodnocení rozhodně patří mezi nesmírně důležité dovednosti, bez kterých se v životě neobejdeme. A proto je tato kompetence nedílnou součástí výuky na naší škole.

Číst dál...

My tři králové jdeme k vám… výukový projekt na prvním stupni

Náš tříkrálový projekt jsme letos zacílili na posílení čtenářské gramotnosti a rozvíjení schopnosti spolupráce. Základem byl příběh o putování tří mudrců do Betléma. V přidružených úkolech jsme zjišťovali, jak rozumíme čtenému textu. Důkladně jsme procvičili psaní na přepisu textu známé koledy a zkoušeli její text rytmizovat.

Číst dál...

Krocení dravé zvěře

Krocení dravé zvěře proběhlo ve školní tělocvičně v pondělí 7. září 2020. Jak se záhy ukázalo, naštěstí šlo o zvěř již zkrocenou, přesněji řečeno o dravé ptáky a sovy. Pan sokolník nám ve vtipně komentovaném výstupu představil své svěřence.

Číst dál...

Bylinková zahrada znovu ožívá

Žalostný stav školní bylinkové zahrady, zapříčiněný koronavirovou pauzou a letními prázdninami, vyburcoval přírodumilovné vyučující a žáky k radikálnímu zásahu. Vyzbrojení chutí do práce a pracovním nářadím vyrazili žáci šestého a sedmého ročníku srdnatě do akce.

Číst dál...

Návštěva Podzámecké zahrady

Dne 3. 9. 2020 jsme se vydali v rámci předmětu Člověk a jeho svět do Kroměříže a navštívili Podzámeckou zahradu. Poznávali jsme její různá zákoutí, rostliny, živočichy, dozvěděli se plno zajímavostí.

Číst dál...

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.