Copyright 2023 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Roboti v angličtině - tematické učení

Angličtina s roboty a informatikou a informatika s roboty a angličtinou, tak by se dalo zkráceně popsat, jak v uplynulých několika hodinách probíhala výuka v šestém ročníku.

Téma Město zpracováváme jako projekt, v jehož průběhu si vytvoříme průvodce městem pro anglicky hovořící cizince. V první fázi jsme se za pomoci robotů Wex 123 věnovali sestavováním trasy mezi jednotlivými pamětihodnostmi. Programovacím jazykem byla angličtina nejprve v mluvené, později i psané podobě. Poté jsme vše převedli do digitální podoby, kterou budeme dále upravovat, výstupem je jak vytvoření počítačového programu v angličtině,  tak turistického letáku pro naše vymyšlené město. 

Integrováním témat a dovedností z různých oblastí posilujeme motivaci a učení nám dává větší smysl.

roboti aj

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.