Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Podzim 2023 ve školní družině

Se začátkem školního roku jsme se s dětmi začali opět setkávat v naší školní družince. I v letošním roce máme v naší škole dvě oddělení s celkovým počtem 50 přihlášených dětí. S létem jsme se rozloučili odpolednem plným soutěží a zábavy, které jsme zakončili táborákem u školy. 
Špekáčky si s námi přišli opéct také rodiče a prarodiče dětí a všichni jsme si užili moc příjemné odpoledne. Nechyběla ani střelba ze vzduchovky, kterou nám na stanovišti pohlídal pan Coufal. Dokonce si vystřelili i někteří z rodičů a nebo například mladší spolužáci našich družinářů. Tímto bychom mu chtěli poděkovat za jeho čas. Již od začátku školního roku děti netrpělivě sledovaly stavbu nového hřiště před školou, kterého se dočkaly začátkem října. Radost byla opravdu velká a na houpačkách, domečku s průlezkami a skluzavkou jsme s dětmi trávili příjemná podzimní odpoledne. Tímto ještě jednou za jeho vybudování děkujeme Obci Střílky.
 
V říjnu proběhla v rámci naší školní družiny každoroční drakiáda, které se v hojném počtu zúčastnili také rodiče a prarodiče dětí. Sluníčko nám přálo, ale větrné podmínky nebyly moc příznivé. I navzdory slabému větru se draci párkrát vznesli do vzduchu a celá akce se opravdu vyvedla. Koncem října naše tělocvična ožila dětmi velmi očekávanou Dušičkovou párty, na které se to hemžilo různými více či méně strašidelnými kostýmy. Plnily se různé „začarované“ úkoly a nechyběla ani módní přehlídka jednotlivých kostýmů. Proběhlo hlasování o nejlepší kostýmy, při kterém děti samy vybraly pět vítězných. Děvčata z druhého stupně naší školy asistovala u jednotlivých soutěžních disciplín, za což jim děkujeme. Dušičkové období jsme si s dětmi zpestřili také výrobou papírových svíček a tématickými kresbami, přičemž jsme zavzpomínali na naše blízké, kteří už nejsou mezi námi.
 
Také z tohoto důvodu jsme s dětmi navštívili místní barokní hřbitov a vyslechli velmi poutavý výklad pana doktora Matouška. Děti se dozvěděly plno informací o této unikátní památce a velmi je zaujala také návštěva kaple. Se zatajeným dechem jsme po točitých schodech scházeli dolů do krypty, kde nám pan doktor Matoušek odvyprávěl strašidelný příběh o prokleté šlechtičně. Návštěva místního hřbitova měla u dětí velký úspěch a panu doktoru Matouškovi patří náš velký dík za příjemně strávený čas.
 
Děkujeme všem rodičům a prarodičům dětí, kteří nás podporují při našich akcích a těšíme se na další setkání!
370048569 835339485262005 922011475375053272 n
 
396249181 852909243505029 3161060715166055144 n
 
400670788 859800429482577 1717884448781402305 n
 
 
f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.