Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Do školní družiny už dorazilo jaro

Letošní rok pokračujeme v duchu poznávání profesí a seznamujeme děti s jednotlivými druhy povolání. V měsíci lednu jsme si pozvali na návštěvu místní paní kadeřnici Lenku Volákovou, která nám přinesla ukázat, co všechno ke své práci potřebuje a předvedla nám něco málo ze svého obsáhlého kadeřnického umu. Stihli jsme také besedu s panem Michalem Kulichem, hospodářem místního mysliveckého spolku, která byla velmi zajímavá a obohatila nás o nové informace.
V únoru jsme vyrazili do kulturního domu Zdounky, kde na nás čekalo promítání animované pohádky a výlet jsme zakončili sladkostmi z protější cukrárny. V tomto měsíci nás také navštívila paní policistka z Kroměříže, která dětem přiblížila povinnosti zahrnující její profesi.
 
Měsíc březen pro nás byl impulsem pro přivolání jara. Založili jsme si totiž vyvýšený záhon, za jehož zhotovení ještě jednou děkujeme panu Petru Liškovi, ve kterém již dnes rostou ředkvičky a hrášek. Při této příležitosti jsme navštívili místní zemědělskou společnost Salix Morava, kde nás zaměstnanci provedli po areálu družstva a ukázali nám zemědělskou techniku, která za nedlouho vyrazila do terénu. Na konci měsíce jsme navštívili knihovnu Koryčany, kde nás čekal bohatý program.
 
V dubnu jsme vyjeli opět do Koryčan, tentokrát ovšem na koryčanskou přehradu, která byla podle dětí, nejlepším výletem naší ŠD. Děti si prohlédly ryby pěkně zblízka, krmily si pstruhy, měly možnost vidět líheň a dostaly se také do prostorů pod hrází. Celá exkurze měla dechberoucí výklad a na konci na nás čekala sladká odměna.
 
V měsíci květnu jsme se vydali na návštěvu k panu Karlu Žílovi, místnímu keramikovi. Děti si v ateliéru prohlédly jeho práci a dokonce mohly shlédnout výrobu hrníčku a misky v přímém přenosu! Také se nám podařila uskutečnit beseda s celníkem, panem Jakubem Svobodou. Mimo svou výstroj a výzbroj dětem předvedl prvky sebeobrany, vysvětlil obsah své pracovní náplně a individuálně se dětem věnoval během slunečného odpoledne. Děti si mohly vyzkoušet pouta a práci s obuškem.
 
Mimo tyto akce jsme v družince podnikli také karneval nebo například soutěž - Družinka má talent! Na jaře jsme šli, jako každý rok, kontrolovat čerstvě narozená mláďátka na statek pana Coufala. Dokonce se nám podařilo vystoupit na hasičské výroční valné hromadě SDH Střílky. 
 
V následujícím červnovém měsíci chystáme ještě jednou výlet do Zdounek na promítání pohádky a náš družinkovský školní rok zakončíme táborákem s rodiči! 

Tímto bychom chtěly poděkovat VŠEM za spolupráci!jaro druzina 1
 
jaro druzina 2
 
jaro druzina 3
f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.