Copyright 2023 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Projekt Střílečtí muzikanti - dramatika podporuje český jazyk a hudební vzdělávání

Žáci 2. a 3. třídy dne 8. 4. 2022 poprvé odehráli před spolužáky z 1. i 2. stupně společnou pohádku s názvem Střílečtí muzikanti na motivy třech známých pohádek Brémští muzikanti bratří Grimmů, Zvířátka a loupežníci a Hrubínova Začarovaného lesu.

V projektovém vyučování se žáci nejprve četbou a poslechem seznámili se zmíněnými pohádkami. Pak si sami vybrali své role a společně napsali scénář, kdy vlastními slovy metodou volného psaní - ne opisem - vytvořili texty svých postav. Pohádka měla také výtvarnou složku ve tvorbě kulis i některých kostýmů a hudební složku v podobě vložených lidových i tvořených písní.

Za půjčení několika kostýmů děkujeme také naší MŠ. Propojování různých předmětů do společného tématu pomáhá posilovat získávané vědomosti a zároveň rozvíjí i kompetence nad rámec výuky v lavicích. 

divadlo muzikanti

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.