Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Úspěch našich šachistů

Dne 25. ledna 2020 se zástupci žáků 2. stupně ZŠ Střílky zúčastnili mezinárodního šachového turnaje v Hlohovci v okrese Břeclav s dlouhým názvem: Memoriál československých legionářů a válečných veteránů - Pohár Jaroslava Lieskovana.

Tento pohár je pojmenován po válečném veteránovi, účastníkovi vojenských misí, který zahynul při výkonu své služby v Afghánistánu Jaroslavu Lieskovanovi ( + 2014). Myšlenku memoriálu jako vzpomínku na československé legionáře a válečné veterány s hrou šachů, které představují nekrvavé bitvy a zábavu právě legionářů a válečných veteránů, uvedl na svět Mgr. František Trávníček, předseda Československé obce legionářské ve Valticích. Veřejnost a hlavně účastníci se i touto formou dovídají poutavé příběhy válečných hrdinů.

Naši žáci se v tomto Poháru umístili na krásném 22., 26., 33. a 44. místě z 65 hráčů. Ostatní hráči Poháru byli povětšinou organizováni v šachových klubech. Nadějní šachisté ZŠ Střílky hrají jen o přestávkách a volných hodinách z vlastní iniciativy. Hledáme pro ně i touto zprávou dobrovolníka, který by chlapce cíleně vedl. Již v dubnu je čeká turnaj družstev Pohár republik mezi družstvy mládeže Moravy, Slovenska a Rakouska do 18 let a v červnu 2020 II. ročník Poháru generálů Srstky a Přikryla pro mládež do 18 let.

sachy krouzek

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.