Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Úspěch našich žáků v mezinárodním lyžařském závodu

Žáci naší školy, Nicol a Zdeněk Váňovi, dosáhli úspěchů ve sjezdovém lyžování. Od jejich maminky nám přišel krásný dopis, ze kterého se dozvíte další informace:

 Dobrý den paní ředitelko,

1.-2.4 jsme ukončili lyžařskou sezonu 2016-2017, krásným 3.místem mezinárodních závodů O Goralský klobúčik na Slovensku. A tak Vám posílám slíbené fotografie  a informace z této sezóny.

Začátkem zimní sezóny 2016/2017 odstartovalo několik různých závodů  v alpských disciplínách -  přebor pro Moravu a Slezko - MADEJA CUP,kterého se zúčastnila  i naše dcera Nicol Váňová nebo  přebor pro Pardubický kraj- Pohár Orlických hor, kterého se zúčastnil náš syn Zdeněk Váňa.

Nicol v Madeja Cupu ve své kategorii (2007-2009)  porovnávala síly a zkušenosti  s celkem 55 soupeřkami  ve dvanácti závodech obřího slalomu. Závodnice se v průběhu ledna až března potkaly 6x na sjezdovkách v naší republice, kde pokaždé proběhly dva  samostatné závody. Do celkového pořadí se pak započítalo  50% uskutečněných závodů.

Díky podpoře ze strany paní ředitelky i učitelského sboru jsme začali trénovat opravdu intenzivně a přes nezdary v první polovině Madeja cupu, se Nicol v druhé půlce již poměřovala s děvčaty mezi  8-12 místem. Po  finálovém závodě si  Nicol při vyhlášení celého seriálu Madeja sport cupu odnesla medaili za krásnou 10 pozici.

 Kromě  tohoto přeboru se zúčastnila ještě několika jednotlivých závodů jako například Jesenického poháru nebo Rychlebského poháru, na kterých vybojovala 2. a 3. místo.

 Zdeněk v Poháru Orlických hor bojoval s 37 chlapci ve své kategorii (2003-2004). Tento přebor probíhal  v 6 seriích po dvou kolech a výsledné pořadí se určilo ze čtyř nejlepších bodových hodnocení z jednotlivých závodů. V konečném celkovém pořadí se Zdeněk umístil  na 13 místě.

  Moc děkujeme za podporu :)​​

 S pozdravem Pavla Váňová

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.