Úspěch v soutěži Bible a my

Soutěž „Bible a my“ vyhlašuje MŠMT a má tři kola – základní (školní), okresní a celostátní.

Soutěží se ve čtyřech kategoriích -

1. kategorie: žáci 4. a 5. tříd ZŠ

2. kategorie: žáci 6. a 7. tříd ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií

3. kategorie: žáci 8. a 9. tříd ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií

4. kategorie: studenti středních škol (15 – 19 let)

Letos se základního kola na naší škole zúčastnilo 68 žáků a z každé kategorie postoupili dva nejlepší.

Okresní kolo se konalo 24. listopadu v Kroměříži. Děti byly velmi dobře připraveny a výsledky se dostavily. Po jedenácté v řadě děti z naší školy postoupily do celostátního kola.

Samuel Filipi se umístil na 1. místě a Antonín Filipi na 2. místě. Oba postoupili do celostátního kola. Rostislav Koutný obsadil 4. místo a k postupu mu chybělo jen málo. Ani Jaroslav Glac, Adam Kubošek a Antonín Vrána nám ostudu neudělali.

Vždy, když jedeme na okresní kolo, se mi vybaví jedna vzpomínka. Kdysi jsme dojeli do Kroměříže a „soupeři“ nás uvítali slovy: „Přijely Střílky, to nemá cenu soutěžit!“   J

Mgr. Marta Prachařová