Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Zápis do mateřské školy a do první třídy

Zaujalo vás, co všechno v naší škole děláme a chcete, aby i vaše dítě bylo součástí střílecké školy? Zveme Vás k zápisu. Základní škola - 2. dubna 2019 od 13:00 do 17:00 a mateřská škola 13. května 2019 od 8:00 do 16:00. V případě nutnosti je možné sjednat jiný termín. Moc se těšíme na naše budoucí žáky.

Číst dál...

Pozvánka na školní kolo čtenářské soutěže

Zástupci žáků druhého stupně, kteří uspěli v třídních kolech, předvedou své čtenářské dovednosti spojené s prezentací knih. Svým hlasem můžete podpořit svého favorita. V úterý  19. 3. 2019 v 16.00 ve škole. Srdečně zveme malé i velké čtenáře.

Číst dál...

Pozvánka na tradiční karneval

Obec Střílky nás zve na 17. března 2019 na tradiční dětský karneval - s hudbou, tancem, soutěžemi, tombolou - zkrátka se vším všudy. Určitě bude i soutěž o nejkrásnější masku. Těšíme se.

Číst dál...

Projektový den na 1. stupni - Lidské tělo

Na 1. stupni jsme se dva týdny ve výuce věnovali lidskému tělu. Získané znalosti děti využily při projektovém dni. Utvořily 6 skupin napříč ročníky a celý den se snažily získávat body a s pomocí encyklopedií pracovaly na vybraném tématu.

Číst dál...

Spolupracujeme s budoucími pedagogy

Dne 25. 1. 2019 navštívily naši školu studentky navazujícího magisterského studia na pedagogické fakultě Univerzity Palackého z Olomouce. V rámci svojí praxe žákům 8. a 9. ročníku přestavily téma Evropské unie a žákům 6. a 7. ročníku téma sociální sítě a komunikace.

Číst dál...

Ve škole se nenudíme, i když jsou kamarádi na horách

Žáci, kteří se z nejrůznějších důvodů nemohli zúčastnit lyžařského kurzu, chodili do školy s chutí. Během týdne si vyzkoušeli netradiční metody vyučování. Pracovali v jednom týmu napříč ročníky z druhého stupně, a tak poznali svoje mladší i starší spolužáky trochu jinak.

Číst dál...

f t g m