Copyright 2018 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Jak jsme si připomněli 100-leté výročí republiky

Významné dějinné události, které si letos přimonímáme, jsme dlouhodobě zařazovali do výuky a probírali. Vyvrcholením této práce byl 25. říjen 2018. Během dopoledne se uskutečnil projektový den. Děti pracovaly v týmech, koordinátorem týmu byl vždy žák devátého ročníku.

Číst dál...

PRAHA HUDEBNĚ - chystáme speciální výlet do Prahy

V pondělí 26. 11. 2018 se mohou zájemci z řad našich žáků zúčastnit jedinečného hudebního výletu do Prahy. Na programu je návštěva koncertu v Rudolfinu, interaktivní výstava výtvarného umění, návštěva muzea Karlova mostu a procházka po pražských památkách.

Číst dál...

Drakiáda podzim 2018

Dne 4.10. jsme se tradičně v hojném počtu setkali na oblíbené drakiádě. I když na Větřáku bylo převážně bezvětří, i tak se dětem (za usilovného povzbuzování rodičů) podařilo dostat draka nahoru. A že se někteří naběhali...Zasloužili si tímto diplom za nevytrvalejšího běžce s drakem.

Číst dál...

Loučení s létem - podzim 2018

Dne 12.9. jsme si s dětmi užili nádherné odpoledne plné zábavy. Děti soutěžily, malovalo se na obličej, zpívali jsme a tancovali. Měli jsme k dispozici velký reproduktor a mikrofon, toho hned využily dvě šikovné slečny a spontánně začaly moderovat pěveckou soutěž. Sluníčko krásně svítilo, všem se nám to líbilo.

Číst dál...

Svět je malá škola, žáků je tu moc….

Myslíte si, že titulek přehání??? Kdepak! V novém školním roce totiž do naší střílecké školičky kromě osmi prvňáčků nastoupilo do ostatních tříd jedenáct nových žáků. Však to taky bylo při slavnostním zahájení ve školní jídelně poznat ! A to ještě prvňáčky podpořili svou přítomností v první školní den rodiče.

Číst dál...

f t g m