Copyright 2020 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Tematický výukový den: Tři králové

První den kalendářního roku v ZŠ Střílky dne 6. ledna 2020 patřil tematické výuce Tři králové. Den jsme zahájili společně v jídelně školy, kde nás do svátku tohoto dne zasvětili křesťanští představitele Střílek – katolický kněz P. Jaroslav Štancl a pravoslavný kněz Otec Kliment – pan Petr Koutný. Děti se tak dověděly, že ne všichni se řídí tzv. gregoriánským kalendářem a proč dnes 6. ledna pravoslavným věřícím začínají Vánoce.

Číst dál...

Vzpomínka na vánoce 2019

Vrcholem vánočních oslav byly i nyní vánoční dílny. Je to neformální vánoční setkání s žáky a rodiči. Již delší dobu nepořádáme žádné "oficiální" události, ale chceme si společně s přáteli školy užít jedinečnou vánoční atmosféru.

Číst dál...

Umění a kultura - výstava Angelus v Brně

Dne 10.12.2020 jsme navštívili Dům umění v Brně, kde jsme absolvovali výstavu Theodora Pištěka Angelus. Po odložení věcí do šaten jsme se seznámili s naší průvodkyní, která nás provedla muzeem. Po vejití do místnosti jsme uviděli spoustu zajímavých obrazů. V obrazech si každý představil jiný příběh.

Číst dál...

Cvičíme na Airtracku v Kroměříži

Možná jste si v našem programu všimli, že jsme jeli cvičit na Airtrack. Pokud nevíte, co si pod tím představit, podívejte se na krátké video, jak si žáci střílecké školy cvičení na airtracku užívali.

Číst dál...

Postupně zavádíme metodu Začít spolu

Na prvním stupni postupně zavádíme výukovou metodu Začít spolu. Jedním z prvních témat, které jsme zpracovali touto metodou, bylo téma Kalendář. V krátké video reportáži se sami můžete přesvědčit o nadšení a tvůrčím zápalu, které nás tímto tématem provázely. 

Číst dál...

f t g m