Robot Future School

Hlavním cílem tohoto projektu je propagace inovativních metod výuky za pomoci digitálních technologií vzorovou školou, šíření příkladů dobré praxe ve školách a příkladná integrace do badatelsky orientované výuky robotiky a informatického myšlení.

Vzorová škola se stane primárně ukázkovým místem pro ostatní školy. Zde se budou organizovat aktivity zaměřené na šíření inovací vzorové školy v rámci netradičních forem práce ve výuce, nových školních projektů, inovativních způsobů organizace výuky za pomoci technologií, které jsou pro badatelsky orientovanou výuku nezbytné.

Cílem bude se podělit o pedagogické zkušenosti a výsledky a pomoci tak dalším učitelům při hledání efektivních vyučovacích postupů za pomoci digitálních technologií. Půjde tedy o příležitost učit se od jiných škol jejich osvědčené praktiky a mít možnost je sám využívat.

Na daný projekt je poskytována finanční podpora od EU. Celková poskytnutá částka dotace činí 4 515 302,5 Kč.

Logolink OP VVV hor barva cz