Mateřská škola Střílky - Svět her a učení

Mateřská škola je umístěna v jednopatrové budově společně se základní školou a školní jídelnou. Užíváme 1. patro nad školní jídelnou, kde se nachází dvě prostorné třídy. Nejvyšší možný počet dětí navštěvující mateřskou školu byl po rekonstrukci sociálního zázemí stanoven na 55 s účinností od 1. 9. 2006. V současné době mateřskou školu navštěvuje 23 dětí od 2 – 7 let. K výuce využíváme pouze jednu třídu.

K mateřské škole přiléhá školní zahrada, která je prostorná a výslunná splňující nejen normy, ale i veškerá přání dětí. Obci Střílky se díky získání dotace podařilo osadit zahradu novými prvky, které jsou pravidelně využívány nejen mateřskou školou a školní družinou, ale v odpoledních hodinách i veřejností.

Celý areál školy je v horní části obce v těsné blízkosti lesa. Skutečnost, že máme přírodu nadosah ruky, rozhodla o zaměření naší vzdělávací práce s dětmi.

Našich služeb využívají také obyvatelé okolních vesnic (Zástřizly, Chvalnov-Lísky, Cetechovice, Staré Hutě, Stupava atd.).

Naším cílem je, aby se zde děti cítily příjemně, bezpečně, radostně a spokojeně.

Naše motto: "Hra je radost. Učení při hře jest radostné učení".