Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Krocení dravé zvěře

Krocení dravé zvěře proběhlo ve školní tělocvičně v pondělí 7. září 2020. Jak se záhy ukázalo, naštěstí šlo o zvěř již zkrocenou, přesněji řečeno o dravé ptáky a sovy. Pan sokolník nám ve vtipně komentovaném výstupu představil své svěřence.

Na vlastní oči jsme tak měli možnost si zblízka prohlédnout například sokola nebo vzácného orla bělokrkého, který nám svými majestátními rozměry přímo vyrazil dech. Exotický kondor krocanovitý trošku připomínal pohádkového draka, ale vyklubal se z něho chlapík se smyslem pro humor, když si s panem sokolníkem zahrál na honěnou. Dále jsme měli tu čest se zblízka seznámit třeba se sovou pálenou nebo s nejmenším i největším zástupcem soví říše – tedy kulíškem nejmenším a výrem velkým. Exhibice sklidila veliké nadšení od malých i velkých diváků.

Zbytek vyučování jsme pochopitelně i nadále věnovali dravcům a sovám. V centrech aktivit byly pro nás nachystány úkoly z matematiky, přírodopisu, češtiny, angličtiny i výtvarné výchovy, jejichž společným jmenovatelem byli opeřenci. Počítali jsme dráhy letu, kreslili ptačí siluety, přiřazovali správné názvy sov podle zadaného popisu. O dravcích jsme diskutovali ještě dlouho po vyučování.

 

dravci 2020 001

 

dravci 2020 002

 

dravci 2020 003

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.