Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Právo útrpné ve Slavkově - občanská nauka jinak

Dne 3. 9. se žáci a žákyně 7. a 9. třídy zúčastnili exkurze do Slavkova u Brna. Na programu dne byla návštěva stálé expozice v podzemí slavkovského zámku s názvem „Právo útrpné“.

K vidění byly ukázky krutých praktik středověkého a novověkého soudnictví od 13. do 18. století, se kterými se žáci seznámili prostřednictvím „příběhu odsouzence“. Další část expozice žákům ukázala, jak vězni pykali za své hříchy, jaké byly výslechové metody a používané mučící nástroje. Po tmavých a chladných sklepeních jsme se šli osvěžit a ohřát do krásného zámeckého parku. Program jsme zakončili prohlídkou města.

Za kolektiv učitelů ZŠ Střílky
Michal Bělovský

 

RJU 1959

 

RJU 1954

 

RJU 1892

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.