Copyright 2022 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Online učebnice FRAUS

Důraz na modernizaci a digitalizaci se střílecké škole v době korona krize mnohonásobně vyplatil.

Po první vlně uzavírání škol Ministerstvo školství finančně podpořilo všechny školy, aby jim pomohlo s rozvojem online výuky. Mnohé školy začaly teprve v této chvíli nakupovat počítače a notebooky. Díky tomu, že v dlouhodobé vizi rozvoje naší školy klademe důraz na moderní výuku a kvalitní technické vybavení školy, je střílecká škola již o několik kroků napřed. 

Nemuseli jsme se proto trápit se zajišťováním počítačů (ty už máme pořízené z projektů, na kterých jsme pracovali dříve) a získané prostředky jsme investovali do kvalitních online nástrojů pro výuku. Vstoupili jsme do jednání s vydavatelstvím FRAUS, které nabízí špičku v online výukových materiálech a když jsme jeho zástupcům představili koncepci naší online výuky, získali jsme kromě jejich uznání také slevu na celý jejich vzdělávací sortiment.

Naši žáci tak mají k dispozici online verze všech učebních materiálů kvalitního českého vydavatele učebnic FRAUS a naše online výuka získala další rozměr. Zatímco mnozí učitelé na jiných školách teprve řeší technickou stránku, jak se vlastně s žáky online spojit a jak si zorganizovat distanční výuku, na naší škole již můžeme pracovat na kvalitním obsahu a efektivním využití online lekcí.

Tento pokrok oceňují jak žáci a pedagogové, tak i rodiče. Dozvídáme se například, že:

“Pro mě, jakožto začínající učitelku, jsou online učebnice FRAUS opravdu zázrak. Velmi oceňuji interaktivní složku a vzájemné propojení učebnic. Můžeme tak jednoduše prolínat jednotlivé předměty, v čemž žáci mohou vidět hlubší smysl a uvědomovat si vzájemné spojitosti. Velkou výhodu také vidím v rychlejší přípravě, která je zároveň díky těmto učebnicím velmi propracovaná a poctivá. Online učebnice FRAUS jsou tak nesmírným pomocníkem a parťákem každého pedagoga.” 

“Jsme rodiče druháčka, který zažívá již pátý měsíc online výuku kvůli epidemii koronaviru, a díky interaktivním učebnicím Fraus je toto období pro nás všechny (a jistě i pro učitele) daleko pohodlnější, klidnější a zajímavější, než shánět učebnice či sešity kdo ví kde a docházet do školy pro okopírované části knih. Chce se nám závěrem říci za všechny děti: S online knížkou od Frause už netoužím po pauze!” 

“Střílecká škola, kterou jsme pro děti zvolili, měla možnost zapůjčit nám dokonce dva notebooky, přes které se děti do vyučování připojují a mají na nich nainstalované online učebnice. Škola je tímto novým způsobem viditelně baví, i když by to nepřiznali. Asistence rodičů potřebná občas je, ale spíše jen jako počáteční IT podpora a občasná pomoc při domácích úkolech. Nechci si představovat, jak by probíhalo učení, kdyby se děti musely učit podle mailem zadávaných seznamů kapitol v učebnicích. Distanční výuka nemusí sedět každému, ale když je dobře pojatá a dobře připravená ze strany školy, tak ji za nás bereme v aktuální divoké situaci všema deseti.”

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.