Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Naši nejmladší v Kyjovském muzeu

V prvním týdnu školního roku jsme se s žáky z první, druhé a třetí třídy vydali na naučný výlet do Kyjova. Navštívili jsme kyjovské vlastivědné muzeum, které sídlí v nejstarší dochované budově města, renesančním zámečku.

Nejprve žáky oslnila bohatá výstava tematických expozic kompletních edic Lego® City® System®, Lego® Ideas aj. Žáci viděli hodnotné exponáty městských aglomerací, tovární sety, filmovou tvorbu a milovníci vozidel shlédli sbírku edice modelů Model Team z konce 80. let. Největší radostí však bylo Lego® město s vlakovým kolejištěm a pohyblivými exponáty. Po prohlídce byl pro děti připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, kde mohly stavět ve dvou sekcích kostky Lego® Duplo® i Classic – Basic.

Druhou částí výletu byla prohlídka expozic, při které nás průvodce poutavě seznámil s pravěkým životem v této oblasti, místními lidovými kroji, tradicemi a přírodou. Žáky nadchla výstava motýlů a zvířat. Výlet jsme završili na kyjovském náměstí a výborné zmrzlině.

 

kroje

 

lego3

motýli

zmrzlina2

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.