Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Mgr. et Bc. Marie Sobotková, dipl. um.

Mgr. et Bc. Marie Sobotková, dipl. um. - učitelka na prvním stupni.

Vystudovala hru na varhany, cembalo, zobcové flétny a klavír na Církevní konzervatoři v Kroměříži, na Univerzitě Hradec Králové učitelství hudebně naukových předmětů, varhan, klavíru, hudební výchovy a dějepisu, na Janáčkově akademii múzických umění v Brně klavírní pedagogiku, předškolní pedagogiku, klavír a zdraví, klavírní improvizaci, němčinu u klavíru, angličtinu u klavíru, Současné trendy v klavírní výuce v rámci Metodického centra.

Je aktivní členkou projektu České filharmonie Praha Hudba do škol a je členkou mezinárodního společenství učitelů eTwinning – největšího komunikačního společenství evropských škol jehož součástí je i program Erasmus+. Za podpory ZŠ Střílky absolvovala v srpnu 2019 základní školení v metodě Začít spolu se zaměřením na čtenářskou gramotnost. Zajímá se aktivně zejména pomocí nového vzdělávání formou webinářů o alternativní výukové směry a alternativní hodnocení jako je mimo jiné skupinové a kooperativní učení, Motessori pedagogika, formativní hodnocení a uplatnění lidových hudebních nástrojů ve výuce.

Říká o sobě: „ Hudba a vzdělávání děti jsou posláním mého života. Ráda přispěji k lepšímu školství, které je zaměřeno na individualitu každého žáka a které podporuje ty nejlepší a nejkladnější stránky jejich křehkých a tak snadno zranitelných osobnosti.“

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Konzultační hodiny – čtvrtek 13:30 – 14:00 (jindy dle domluvy).

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.