Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Výlet 7. ročník aneb od pekaře po čtyřkolky

Dne 17. 5. jsme jeli na náš vytoužený a dlouho očekávaný výlet do Štramberku. Cestovali jsme autobusem, ale hlavně vlakem. Na nádraží ve Štramberku nás čekal pan Jirka, který nás uvítal a už jsme šli až na štrambersků Trúbu (na rozhlednu).

Nebylo to jen tak, museli jsme vyšlapat 166 schodů a před tím zdolat pořádný kopec. Navzdory deštivému počasí jsme se pokochali výhledem a naše další zastávka byla v pekárně Štramberských uší. Viděli jsme nejen jak se tato pochoutka připravuje, ale seznámili jsme se i s historií a nakonec jsme si jedno ucho sami vyrobili (a snědli).

Hned poté nás uvítali v mini zoo, kde jsme viděli spoustu plazů, opiček, ryb a viděli jsme i to, jak se krmí vodní želva. Po výborném obědě nás čekal zlatý hřeb dne. Čtyřkolky! Byl to skvělý zážitek, a i když jsme byli od hlavy až k patě od bláta, nadšení nebralo konce :). Nakonec jsme se ještě zastavili v keramické dílně, kde jsme se dozvěděli, jak se keramika vyrábí, a pak už hurá domů. Byl to parádní výlet!

vyletsedmaci2018002

vyletsedmaci2018027

vyletsedmaci2018004

Mnoho dalších fotografií opět najdete v galerii.

f t g m