Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

EUDAMUS 2024 - evropský den hudby opět rozezpíval celou stříleckou školu

Již třetím rokem napříč celou Evropou slavíme Evropský den hudební výchovy - EuDaMus 2024 a to z důvodu upozornění na důležitost její výuky v základním vzdělávání. Téma tohoto roku je Unique and united in music (Jednotní a jedineční).

Akci vytvořila  European Association for Music in School (EAS) s Českou společností pro hudební výchovu a probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, České hudební rady, dále ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze a Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně. Hlavně Evropská asociace pro hudbu podporuje výuku místních folklorních prvků.

Proto jsme pro nahrávku, která bude prezentována v mezinárodní evropské  videokonferenci 15. března 2024,  zvolili místní folklorní píseň Vysoké sú ty střílecké věže. Tím jsme také posílili místně zakotvené učení a týmovou spolupráci vyučujících, kteří se díky svým dalším pracovním povinnostem mnohdy fyzicky přímo ve škole nepotkávají, sami se věnují jiným žánrům hudby a přesto se dokázali v nácviku propojit a píseň jako celá škola realizovat. Letos jsme odeslali také výtvory našich dětí do virtuální výtvarné výstavy “Jedineční a spojeni v hudbě”. Ty budou taktéž prezentovány v rámci již zmíněné mezinárodní videokonferenci.

Hudbou jsme nejen téměř stále obklopeni, ale hlavně nás výuka hudby učí tvořivosti, koncentraci a propojuje více činností současně, čímž dokážeme stimulovat dětský mozek, který se vyvíjí dokonce dle nových studií až do věku 26 let. 

 

Czech republic ZS a MS Strilky 2024 002

 

Czech republic ZS a MS Strilky 2024 001

 

Czech republic ZS a MS Strilky 2024 003

 

Czech republic ZS a MS Strilky 2024 004

 

Czech republic ZS a MS Strilky 2024 005

 

 

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.