Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Velikonoční dílny na 1. stupni

Jsou tu opět jedny z největších svátků v roce. S velikonočními zvyky a tradicemi se naši žáci setkávají již během výuky, také jsme se zúčastnili velikonočního programu v Muzeu Kroměřížska. Děti se samozřejmě nejvíce těší na dny volna a na pondělní velikonoční pomlázku. S Velikonocemi je ve většině domácností spjata i velikonoční výzdoba.

Proto se v naší škole uskutečnily velikonoční dílničky, kde si děti měly možnost vyrobit něco pěkného právě na zkrášlení domova. Každý si mohl vybrat, zda si vyrobí všechny nabízené výrobky nebo jen některé. Vyráběla se kuřátka z vlny, košíček a kytička z papíru nebo závěs v podobě ptáčka. Dětem se opravdu dařilo a tak si domů odnášely velmi zdařilé výrobky, kterými určitě udělaly radost také jejich rodičům a prarodičům.

velikonoce dilny2018001

velikonoce dilny2018002

velikonoce dilny2018003

velikonoce dilny2018004

f t g m