Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Konference Vysvědčení JINAK - byli jsme u toho!

Dne 26. 9. 2023 se na půdě pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně konala konference, jejímž cílem bylo oficiálně seznámit odbornou veřejnost s projektem Vysvědčení JINAK – jak se inovované vysvědčení formálně nazývá. Tato konference byla vyvrcholením rozsáhlejšího projektu, na kterém se naše škola jako jeden z partnerů podílela. Během zmiňovaného projektu vznikla podoba pilotního designu školního vysvědčení, které naši žáci dobře znají, neboť jej již druhým rokem dostávají.


Konferenci otevřela Doc. Mgr. Jana Kratochvílová, Ph.D., hlavní řešitelka, představením celého projektu, jeho hlavními myšlenkami, seznámila nás s historií jeho vzniku, s doprovodným výzkumem i procesem, který za finální podobou vysvědčení stojí. Ve druhé části konference dostali slovo zástupci čtyř škol, které se na implementaci a úpravách konečného vysvědčení podílely. Hned prvními řečníky byla naše paní ředitelka Mgr. Martina Raiserová a pan zástupce Mgr. Michal Prchlík, kteří přítomné seznámili s procesem zavádění Vysvědčení JINAK na naší škole.


V auditoriu kromě pedagogů, ředitelů škol, zástupců NPI, ČŠI a řady dalších pro školství důležitých institucí pečlivě naslouchal také PaedDr. Michal Černý, oficiální zástupce MŠMT, který v závěru konference dostal také slovo při panelové diskuzi. Projekt tvorby Vysvědčení JINAK i jeho příští cesta k dalším školám vede tedy i přes Ministerstvo školství. 


Podrobnější informace o projektu najdete zde: https://vysvedcenijinak.ped.muni.cz/

 

konference 1

 

konference 2

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.