E-twinningový projekt VIANOCE KOLEM NÁS A MEDZI NAMI

Dne 17. 2. 2022 naši žáci 4. třídy získali certifikát k ukončení mezinárodního projektu s názvem: Vianoce kolem nás a medzi nami. Projektu se zúčastnilo celkem 8 škol a to 4 z České republiky a 4 ze Slovenska s žáky ve věku od 8 do 18 roků, kteří se učili spolupráci v online prostředí za pomocí nejrůznějších aplikací a digitálních technologií.

Nechyběla i online setkání, společné muzicírování prostřednictvím koled z Čech, Moravy, Slovenska a anglicky mluvících zemí, tvorba česko - slovensko - anglického slovníku vánočních pojmů a společného komiksu v podobě elektronické knihy.

Co jsme se v projektu naučili:

1.pomocí krátkých hraných scének bezpečnému pohybování na internetu.

2. představit sebe, školu i Střílky

3. hrát, zpívat a tancovat při koledách z Moravy, Slovenska a anglicky mluvících zemí

4. vytvářet slovní mraky

5. tvořit česko - slovensko - anglický slovník