Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

My tři králové jdeme k vám… výukový projekt na prvním stupni

Náš tříkrálový projekt jsme letos zacílili na posílení čtenářské gramotnosti a rozvíjení schopnosti spolupráce. Základem byl příběh o putování tří mudrců do Betléma. V přidružených úkolech jsme zjišťovali, jak rozumíme čtenému textu. Důkladně jsme procvičili psaní na přepisu textu známé koledy a zkoušeli její text rytmizovat.
 
Pracovali jsme ve skupinkách různých věkových kategorií a prostřednictvím vlastní zkušenosti se učili zákonitostem skupinové práce. Zaměřili jsme se zejména na spolupráci – hlídali jsme, aby každý člen skupiny dostal prostor pro realizaci. Zjistili jsme, že je třeba trénovat také respekt – tedy nenarušovat pracovní prostředí ostatních skupin např. hlasitým mluvením.
 
Ke slovu přišlo i vrstevnické učení, starší žáci vedli své méně zkušené kamarády a pomáhali jim v plnění úkolů. V závěrečné reflexi jsme se pak učili formulovat slovní hodnocení své vlastní práce i výstupů ostatních skupin.
 
tri kralove 1
 
tri kralove 2
 
tri kralove 3
 
tri kralove 4
f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.