Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Pohádka pro Boženu Němcovou

Dvousté výročí narození Boženy Němcové jsme si v naší škole připomněli doslovným naplněním Komenského hesla „škola hrou“. Žáci 6. třídy si zvolili pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterou v podobě nápaditě ztvárněného divadla představili dětem z nižších ročníků.

V následujících dílničkách pak svým mladším spolužákům asistovali u plnění úkolů a procvičování čtení – jak jinak než čtením a dramatizací pohádek Boženy Němcové.

V našem dramatizačním miniprojektu jsme tak spojili nácvik čtenářské gramotnosti (dramatizace jako techniky k hlubšímu porozumění textu), dramatické výchovy (dramatizace jako vyjádření vlastních pocitů a myšlenek) a vzájemného učení. Společný zážitek obohatil herce, diváky i vyučující.

Děkujeme, Boženo.

 

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.