Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Umění a kultura - výstava Angelus v Brně

Dne 10.12.2020 jsme navštívili Dům umění v Brně, kde jsme absolvovali výstavu Theodora Pištěka Angelus. Po odložení věcí do šaten jsme se seznámili s naší průvodkyní, která nás provedla muzeem. Po vejití do místnosti jsme uviděli spoustu zajímavých obrazů. V obrazech si každý představil jiný příběh.

I obrazy tvořené stejnou technikou byly hodně rozdílné. Překvapilo nás, jakou měl Theodor Pištěk představivost, když jsme uviděli obraz, na kterém byly překrývající se potrhané plakáty. Museli jsme se zamyslet, abychom si všimli že potrhané plakáty na sebe navazují.

Theodor Pištěk nevytvářel jenom obrazy ale také 3D sochy. Vytvořil z kovu hlavu postavy Barta Simpsna z kresleného seriálu Simpsnovi nebo labyrint ve kterém se ukrývá kovový Minotaur z motoru. Kovový Minotaur uprostřed labyrintu nás velmi zaujal. Když jsme vyšli z labyrintu, uviděli jsme překrásné realisticky namalované obrazy. Na obraze bylo lesknoucí se auto namalované olejovými barvami. Na dvou jediných obrazech se nacházel v dálce muž se stejným oblečením. Obrazy nás překvapili svou opravdu reálnou malbou, což se nám opravdu líbilo.

Po prohlédnutí reálných obrazů jsme uviděli zrcadlovou pyramidu, která nás překvapila nejen jejím vzhledem ale také vnitřkem ve, kterém byla dvě zrcadla, která dělala tunel. Pohled do nekonečného tunelu nedělal všem dobře, protože zrcadla byla pod námi i nad námi. V zrcadlech jsme se viděli několikrát. Zrcadla měla vyjadřovat peklo a nebe. Kolem pyramidy byly obrazy, které Theodor Pištěk maloval ve stáří. Obrazy se nám líbily ale nedalo by se říct, že byly lepší než ty předchozí. Nenašli jsme v obrazech, na kterém byly různě pospojované čáry žádný význam. Jakmile skončila výstava, dostali jsme každý kousek obrázku, který jsme si nalepili na papír. K obrázku jsme měli dokreslit příběh. Na závěr, kdo chtěl mohl odprezentovat svůj obrázek.

Muzeum v Brně se nám velice líbilo a hodně z obrazů nás inspirovalo.

Cesta do Brna byla zakončena prohlídkou historického centra Brna a vánočních trhů, kde se nám také velmi líbilo.

Za žáky 8. ročníku

Denisa B., Anna Marie H., Nicol P.

angelus 2019 002

 

angelus 2019 001

 

angelus 2019 003

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.