Copyright 2020 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Experimentální archeologie v 6. ročníku

V říjnu 2019 jsme s žáky 6. ročníku strávili 2 vyučovací hodiny jako experimentální archeologové, kdy jsme si v praxi předvedli, jak asi mohly vypadat první neolitické pokusy o obdělání půdy s nástroji, které měli lidé v pravěku k dispozici.

Zatravněný porost jsme využili k výrobě provazů z dlouhých stébel trávy. Půdu jsme rozrývali dostupným materiálem – dřevo, paroží, kameny. Žáci si chtěli vyzkoušet i stavbu primitivních příbytků z větví a trávy. Někdo zvolil větší velikost a někdo zmenšené modely i kůlových domů s oplocením vytvořených zahrádek. Nakonec jsme si užili i trochu pravěkého umění rytmizací pomocí kamenů, paroží a klacíků. Všechny nás práce velmi bavila, uznali jsme náročnost obživy v období pravěku a pochopili výraz neolitická revoluce.

Mgr. M. Sobotková

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.