Každý dokáže zachránit kousek divočiny

Naši školu ve Střílkách navštívil pan Vymazal, člen Spolku Prales dětem. Zajímavým způsobem nám přiblížil činnost této organizace, která se zabývá ochranou deštného pralesa a kriticky ohrožených druhů zvířat v rezervaci Green Life na ostrově Sumatra v Indonésii.

Nadchla nás myšlenka, že i my, kteří žijeme na druhé straně planety Země se můžeme aktivně zapojit do ochrany indonéských pralesů – například podporou provozu tzv. Tygřích hlídek – skupin mladých Indonésanů, kteří bojují proti pralesním pytlákům. Máme v plánu koupit si prostřednictvím Spolku Prales dětem ar tropického deštného pralesa a tak vlastně zabránit jeho vykácení. Vždyť jeden jediný ar pralesa vyrobí kyslík pro devět lidí!

prales2018001