Projektový den o svatém Martinovi

Celoškolský projektový den na téma "Svatý Martin" se dětem moc líbil. Byl zaměřen nejen na vědomosti ale také na praktické dovednosti a spolupráci.

Jako první věc jsme se rozdělili do náhodných skupin. Vůbec jsme nevěděli svůj tým, museli jsme si svůj tým najít. Týmy pracovaly ve třídách a ve sborovně. Já jsem měl to štěstí a byl jsem ve sborovně. Ve svých týmech jsme třeba skládali Martinův život a z něj jsme si měli vybrat pár scének a přede všemi je zahrát. Bylo to něco jako soutěž, ale pro pobavení. Pak všechny týmy kuchtily v jídelně mini skořicové rohlíčky. Pak je paní kuchařky upekly. Po rohlíčcích jsme si vyrobili lampiony, se kterými jsme šli na lampionový průvod. V průvodu jsme se snažili projít celé Střílky. Když se průvod vrátil zpátky ke škole, přijel sv. Martin na bílém koni a přivezl rohlíčky, které jsme si vyrobili. Každý si měl vzít jeden rohlíček, rozdělit ho napůl a dát půlku svému nejbližšímu. A pak jsme se rozešli domů.

(Vojtěch Pluhař, 5. Třída)

Přišla jsem do školy a zjistila jsem, že jsme rozděleni do skupin. Já jsem byla s paní ředitelkou a byla na nás moc hodná. První co jsme dělali, dostali jsme text, který jsme měli rozdělit podle příběhu o životě sv. Martina. Bylo to docela těžké, ale zvládli jsme to. Pak jsme dostali stránku s komiksem o životě sv. Martina. Paní ředitelka nám řekla, že si máme vybrat scénku a budeme to za chvilku ukazovat jiným žákům. Byla to velká zábava. Potom jsme šli péct rohlíčky se skořicí na lampionový průvod a hned po pečení jsme šli vyrábět lampiony. Mně se moc nepovedl, ale povedlo se mně světýlko. V naší skupině jsme se všichni bavili. Nakonec jsme šli do jídelny a tam byla tabule a všichni jsme mohli napsat, co se nám líbilo. Naučila jsem se víc o sv. Martinovi a chtěla bych, aby byl další projektový den.

(Tara Pribišová, 4. Třída)