Copyright 2024 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

eTwinning projekt Ukaž mi svoj poklad - Poklad ide na cesty

Již druhý rok se naši šesťáci zapojují do projektu přes eTwinningovou platformu v projektu s názvem Ukaž mi svoj poklad, kterého se účastní celkem 6 škol (4 školy ze Slovenska a 2 z ČR).

Letos se nám podařilo náš „poklad” z čistě virtuálního prostředí fyzicky rozhýbal a dostat  do fáze „Poklad ide na cesty”. Proto jsme ve Střílkách 12. dubna přivítali zástupce 9. třídy s jejich 2 paními učitelkami ze ZŠ Kvačany ze Slovenska, kteří za námi cestovali 300 km, aby nám dovezli Pokladnici projektu, kam každá škola dává něco, co představuje specifický poklad jejich kraje či jejich školy.

Pokladnice je obohacena o drobné osobní dárky pro partnerské školy. Po prohlídce školy slovenští hosté pracovali s žáky 1. a 3. třídy na společném česko-slovenském zvířátkovém pexesu. Některé děti slovenštinu slyšely úplně poprvé, byly doslova okouzlení růzností či podobností některých výrazů. Šesťáci pak se svými kamarády ze Slovenska strávili odpoledne a večer, kdy spolu s nimi ve škole přenocovali.

Nyní jsme na řadě my, abychom Pokladnici dopravili do poslední partnerské školy do Řečan nad Labem.

 

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.