Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Modrý den v mateřské škole spojený s dobrodružnou a poznávací výpravou do lesa.

Pátek 20.4.2018 jsme měli ve školce tzv. Modrý den. Oblečení dětí i paní učitelek bylo toho dne samozřejmě modré a modré byly také hračky, které si děti do školky sebou přinesly. Protože se blížil Den Země, který se slaví 22.4., s předstihem jsme si tento významný den připomněli i ve školce.

Tento svátek se stal tradicí a vždy 22. dubna se slaví Den Země po celém světě jako mezinárodní svátek životního prostředí. Každý duben se objevují zprávy z celého světa o pochodech, koncertech, soutěžích, úklidových akcích a dalších ekologicky zaměřených aktivitách na podporu Země a zvýšení zájmu o životní prostředí.

Proto i naše výprava měla za cíl probudit v dětech ještě větší zájem o přírodu a její ochranu. Děti při procházce objevily mraveniště a měly tak možnost něco více se dovědět o životě mravenců, seznámit se s názvy stromů, kytiček i broučků, které jsme po cestě potkali.

dscn2456

dscn2469

dscn2460

dscn2466

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.