Copyright 2021 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Na statku u Coufalů

Ve středu 11.4. jsme se s dětmi z Mateřské školy konečně vypravili na odloženou návštěvu statku u Coufalů. Moc jsme se tam těšili, protože jsme si od začátku týdne povídali o domácích a užitkových zvířatech a také o jejich mláďatech.

U Coufalů jsme si šli nejprve prohlédnout ovečky. Pan hospodář nás poučil, že ovečky, které chová, jsou tzv.kamerunské ovce a někteří lidé si je pletou s kamerunskými kozami. V chlévě pak děti uviděly i dvě bílé ovce domácí s malými jehňátky. Protože je tatínek jehňat kamerunský beránek, jehňátka byla krásně hnědobílá. Zajímavé bylo pro děti také pozorovat králíky, slepice a kohouta. Ten se dětem obzvláště zalíbil. Z blízka si pak mohly prohlédnout kachnu. Porovnávaly rozdíly mezi zobákem slepice a kačeny. Všimly si, že i nohy mají každá jiné.

Pan Coufal dětem vysvětlil, k čemu má kachna plovací blánu mezi prsty, také že má mastné peří, aby se jí nenamočilo. Pro chlapce pak bylo velmi zajímavé, když popisoval, že kohout má na noze ostruhu, která mu slouží k boji s druhým kohoutem. Aby děti viděly rozdíl, přinesl k porovnání vejce kachní a vejce od mladé a staré slepice. Děti tak zjistily, že největší je vejce od kachny a nejmenší od mladé slepičky, také že povrch kachního vajíčka je oproti slepičímu hladší.

Na závěr jsme si ještě prohlédli papoušky a rozety. Po odchodu ze statku jsme na cestě objevili vzácného brouka majku. Pro děti to tak byla další příležitost dovědět se něco více o naší krásné přírodě.

dscn2279

dscn2303

dscn2307

Další fotky najdete opět v galerii.

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.