Copyright 2022 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Olympiáda

Češi do toho! Další putování světadíly. Ve čtvrtek nás čekala společná olympiáda se ZŠ

a tak jsme si povídali o Evropě a české zemi. Děti se seznámily s českou hymnou, kterou mnohé z nich slyšely poprvé, a pak jsme si začali připravovat vlajku na olympiádu. Protože nám starší děti odjely na plavání, do výroby se pustily mladší děti. České barvy jsme měly všude – nejen na vlajce J. Druhý den ráno, aby i ostatní děti nepřišli o výrobu vlajky, si každý sportovec vyrobil svou vlastní vlajku se jménem, kterou si oblékl na sebe.

Na olympiádě si děti vyzkoušely soutěžní disciplíny: Běh na 20m, hod kriketovým míčkem, skok z místa do dálky, běh pozpátku, hod kroužkem, hod gumákem a kopnutí balónem do branky. Děti prokázaly že jsou sportovci tělem i duší. Výsledky z jednotlivých soutěží budou zveřejněny na nástěnce v MŠ. Není důležité vyhrát, ale zůčastnit se, to ale neplatí pro dnešní den, protože jsme všichni zvítězili wink.

Svačina byla formou špekáčků, které pro nás připravily paní kuchařky – moc děkujeme, všem nám chutnalo a snědlo se do posledního!

Na závěr olympiády a také oslavu dětského dne si pro nás místní hasiči připravili pěnu, do které všichni naskákali a ukončili tak úžasný den.

Olympiádě ZDAR!, a už se budeme těšit na další rok, kdy si zase zasportujeme všichni společně.

 

f t g m

K funkčnosti tohoto webu nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tento web využívá soubory cookies - více informací ZDE.

Prohlášení o přístupnosti.