Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Téměř ... Výlet pana Broučka do minulosti, tentokráte do XV. století

Výlet pana Broučka  stříleckých školáků do minulosti, tentokráte do XV. století Muzea  Kroměřížska.

Muzeum Kroměřížska připravilo pro školy atraktivní výstavu kolorovaných dřevořezeb českých panovníků. Všímavost a pozornost dětí  prověřil hned úvodní úkol – vyhledat dřevořezbu, jejíž část dostali na fotografiích. Následovalo vyprávění paní průvodkyně o našich nejslavnějších panovnících a o činech, kterými vešli do dějin.

Doprovázející učitele potěšilo, že alespoň někteří žáci dokázali odpovědět na všetečné otázky paní průvodkyně a zachránit tak čest školy. Všechny děti bez rozdílu pak nadchla možnost vyzkoušet si repliky historických oděvů a otestovat středověké nástroje hudební i mučící. Sladkou tečkou na závěr vydařené akce byl obdržený perníček, jako typická středověká sladkost.

 

muzeumkm 2019 001

 

muzeumkm 2019 002

 

muzeumkm 2019 003

 

muzeumkm 2019 004

 

muzeumkm 2019 005

 

muzeumkm 2019 006

f t g m