Projektová výuka na 1. stupni - Měříme, vážíme

Projektu na téma měření a vážení se žáci prvního až třetího ročníku věnovali asi 14 dnů. Projekt zasahoval do českého jazyka, matematiky, prvouky a výtvarné výchovy. Děti se seznámily s jednotkami délky, hmotnosti, objemu a času a čím to všechno měříme a vážíme.

Prvňáčci se naučili poznávat hodiny a všichni si vyzkoušeli praktické použití vah, metrů a odměrek. Dostali nákup potravin a zjišťovali, co se dalo - jestli je udaná správná hmotnost, odhadovali objem tekutin, měřili oplatky a také zjistili, do kdy je nutné potravinu spotřebovat. Třeťáci to měli těžší, v matematice se učili převody jednotek, ale když si to umí člověk představit, jde to snáz.

Sami žáci k tomu dodávají:

- Baví mě, že měříme v matematice
- Projekty jsou dobré, protože se tam naučíme nové a praktické věci
- Líbil se mi příběh o hodinách v českém jazyce
- Bylo to zábavné, mohli jsme se vážit a měřit věci

merime2019 001

merime2019 002