Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Olympiáda 2018 aneb Citius, Altius, Fortius

Zapomeňte na olympiádu v brazilském Riu ! V pátek 1.června 2018 se uskutečnily další novodobé olympijské hry a to na fotbalovém hřišti olympijském stadionu ve Střílkách. Sportovního klání se účastnili sportovci ze všech koutů světa – z Argentiny, USA, z Česka i Slovenska, Rakouska, Řecka, Itálie, Norska, Německa, či z exotických Filipín.

Po zapálení olympijského ohně a olympijském slibu změřili borci ze všech koutů světa své síly v tradičních olympijských i méně tradičních sportovních disciplínách.V nejbližších dnech patrně požádáme Mezinárodní olympijský výbor o zařazení hodu medicimbálem mezi olympijské sporty.

Ani tropické teploty panující v těchto dnech neodradily sportovce od strhujících výkonů. Zlatým písmem do dějin novodobých Olympijských her nechť se zapíší jména medailistů:
Ester Ledecká Cveková, Karolína Plíšková Filipi, Václav Chalupa Uhlík, Lenka Marušková Paligová, Jáchym Wiesner Slíva, Nikol Sudová Váňová, David Svoboda Čulík, Kristýna Kolocová Janíková, Denisa Rosolová Šašinková, Čestmír Kožíšek Kučera, Eliška Klučinová Čulíková a Martin Doktor Januš.

V závěru sportovních klání pak zchladili střílečtí hasiči rozpálené olympioniky pěnou a jako bonus přidali sprchu. Budiž jim za to mokrý dík! A protože spokojeni byli nejen medailisté, ale doslova všichni účastníci her, jistě se za rok pod vlajkou s pěti kruhy opět sejdeme k dalšímu sportovnímu zápolení podle olympijského hesla „Výše, rychleji, silněji!“ (jak vám jistě napověděl nadpis článku ;) ) 

olympiada2018002

olympiada2018011

olympiada2018015

olympiada2018020

 

f t g m