Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Páteční projektový den - příprava na dětský den s Olympiádou

V pátek jsme měli projektový den. Všichni jsme byli rozlosováni do devíti států. Naším úkolem bylo vymyslet pokřik, připravit si vlajku a sepsat informace o daném státu. Při tvoření jsme se lépe poznali, navázali lepší vztahy a učili se spolupracovat. Ve skupinách byla i legrace, pobavili jsme se a pracovali jako tým.

Starší žákům se líbilo především zjišťování informací a zajímavostí na internetu a jejich propojování do daného tématu. Mlladší žáci byli nadšení ze spolupráce se staršími kamarády a možnosti uplatnit své výtvarné dovednosti.

Učitelé podpořili věkově smíšené týmy k aplikaci a propojování jednotlivých poznatků do šiřších souvislostí, k týmové spolupráci, k nácviku prezentačních dovedností a v neposlední řadě také k prožití úspěchu z dobře odvedené práce.

Všichni už se těšíme na 1.června, kdy Olympiáda vypukne.

foto1

foto2

foto3

f t g m