Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Edukativní skupina 6. března 2018

Úvodem jsme se v kruhu přivítali s novými kamarády a paní učitelkou Míšou Markovou, která se k nám přidala. V kruhu jsme také určovali pomocí tleskání počet slabik zvířat na obrázcích, což budeme potřebovat ke čtení v první třídě (analýza a syntéza slov).

Zazpívali a vytleskali jsme si písničku, která nás přivedla k dnešnímu tématu „voda“. Na téma voda jsme si povídali, abychom rozvinuli své vyjadřovací schopnosti. Na řadu přišla také pohybová chvilka. Zahráli jsme si na déšť a běhali do rytmu podle zvuků dřívek, bubínku a velké čtvrtky (to byl silný vítr). Déšť jsme kreslili mokrým štětcem na tabuli, abychom si uvolnili ruku v rameni.

Společně jsme zaplnili plochu balicího papíru, kam nám také napršelo. Ještě jsme naše dílo dozdobili vlnkami , rybkami a bublinkami. Nějaký pracovní list jsme také vyplnili. Dostali spoustu domácích úkolů.

A hodina zase utekla jako voda…..

Za pár dní na viděnou.
Martina Raiserová a Michaela Marková

 

f t g m