Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Dojmy z plesu 2018

Absolventský ples našich žáků, který se uskutečnil v pátek 9. února, se vydařil na jedničku. A jaké jsou dojmy našich tanečníků a návštěvníků plesu?

Na ples se žáci 9. ročníku společně s učiteli chystali už tři měsíce. Pro tuto slavnostní příležitost nacvičili tradiční polonézu, kdy dívky byly oblečeny do bílých šatů. Sál byl vyzdoben balónky a velkými květy na stolech. Vše bylo sladěno do vínové a bílé barvy, proto chlapci tančící polonézu doplnili své obleky vínově červenými kravatami. Naučili jsme se základům taneční etikety, ale nejtěžší byl valčík, který jsme pilovali i o přestávkách na školní chodbě. S přípravou akce bylo mnoho práce, proto doufáme, že se to všem líbilo. 

Leona Kapličná

ples2018007

S přípravou plesu jsme začali už v listopadu. Celou choreografii polonézy vymýšlela Lea. Některým to ze začátku moc nešlo, ale trénovali jsme pravidelně každý týden, tudíž jsme se postupně zdokonalovali. Taky nám každý týden nám přibývaly nové kroky. Bylo těžké se je naučit a zapamatovat si je, ale zvládli jsme to!
Tomáš Rozkydal

ples2018023

Když tančili, tak to byla přenádherná podívaná a šlo vidět, jak jsou páry skvěle sladěny.
David Janík

ples2018027

Podívejte se do ZDE do galerie na spoustu dalších fotek.

f t g m