Pravopisná liga 2018

Ve čtvrtek 2. 2. 2018 se spolu utkali žáci 4., 5. a 8. třídy. Tato aktivita byla zaměřena na vzájemné porovnání znalostí z pravopisu.

Nejprve předvedly jednotlivé třídy znalost vyjmenovaných slov, všechny třídy obstály na výbornou. Poté byli žáci rozděleni do dvojic, kdy jeden zapisoval a druhý měl za úkol zapamatovat si co nejvíce podstatných jmen a nadiktovat je svému spolužákovi. Poslední část byla zaměřena na doplňování pravopisných jevů do cvičení.

Nejednalo se o soutěž jednotlivců, ale tříd. V rámci jednotlivých tříd si mohli žáci navzájem pomáhat a domlouvat se na správném řešení. Celkové hodnocení se odvíjelo od počtu pravopisných chyb a všechny zúčastněné třídy dosáhly dobrých výsledků.

dsc 0067

dsc 0076