Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Divadelní představení „Deník Anny Frankové“ pro II. stupeň

Už v prosinci to všichni věděli. V lednu se pojede do divadla!

Celý druhý stupeň se těšil, Slovácké divadlo nás ještě nikdy nezklamalo. Divadelní představení s názvem „Deník Anny Frankové“ se blížilo s každým dnem nového roku 2018 a během hodin dějepisu a občanské výchovy se žáci seznamovali se společensko-historickým kontextem doby, ve které Anna Franková žila.

V den „D“ nás vyzvedl autobus s usměvavým panem řidičem u školy a cesta uběhla jako nic. Všichni byli svátečně naladěni i ustrojeni, v divadle jsme byli mezi prvními.

Samotné představení bylo pro náročného diváka. Ale naše žáky musíme pochválit, chovali se vzorně a věříme, že si odnesli hodnotný zážitek a doplnili souvislosti. Bylo to znát i na zájmu, s jakým se doptávali na informace, jak to s Annou dopadlo, kdo přežil z její rodiny a kde je muzeum Anny Frankové. Zpáteční cesta proběhla v dobré náladě a věříme, že se do divadla zase brzy podíváme!

 

denik anne frankove plakat eva jirikovskac2015

f t g m