Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Školou chodí Mikuláš

Na mikulášskou pochůzku ve škole se u nás vždycky nejvíc těší deváťáci. Asi víte proč…

Jak už se stalo tradicí, berou na sebe právě oni pátého prosince podobu andělů, čertů a svatého Mikuláše. Neobvyklou kreativitu projevili někteří žáci už při vymýšlení kostýmů – Mikuláš, čerti, andělky i anděl byli letos prostě překrásní.

mikulas 9 2017001

Mikuláš a andělé navštívili nejprve děti ve školce. Čertů třeba nebylo, nejmenší školáčci přece nezlobí (a nebo jen docela malinko)!

mikulas 9 2017007

Ve škole už to bylo jiné – v každé třídě se našel zlobivec, kterého Mikuláš nechal čertům napospas. Některé třídy potěšily Mikuláše zpěvem, nebo básničkami, jinde si netroufl skoro nikdo. Všichni bez výjimky však byli nakonec odměněni zdravými dobrůtkami – dostali datle, oříšky, jablíčka nebo pomeranče.

mikulas 9 2017014

Mikulášská  parta zavítala do školní jídelny poděkovat našim kuchařkám za chutné obědy a také na obecní úřad poprosit o rychlejší internet. Kéž jsou všechna přání (nejen ta mikulášská) splněna.

Spousta dalších fotek je opět v galerii.

 

f t g m