Indiánskou stezkou - výlet na Ranč Kostelany

Jako každý rok, tak i letos bylo důležité vybrat zajímavý výlet na závěr školního roku. Cílem naší cesty se po dlouhém vybírání stal Ranč Kostelany.

Výletu se zúčastnilo 15 dětí z 1. – 3. ročníku. Přes brzké vstávání jsme na náměstí ve Střílkách, místě našeho startu, našli nadšené děti, vůbec ne ospalé, ale natěšené na zážitky, které měly následovat. Už samotná cesta s přesedáním byla pro děti zábavná. Do Kostelan jsme dorazili v pořádku, počasí nám přálo a program mohl začít. V rámci akce si děti prošly naučnou stezkou, kde se dozvěděly spoustu zajímavostí o životě kovbojů a indiánů.

Také si k velké radosti všech vyzkoušely různé typicky indiánské dovednosti jako hod sekerou, oštěpem, střelbu z luku i jízdu na koni. Po vydatném obědě, který jsme si snědli v příjemném chládku restaurace na ranči, bylo pro děti připraveno divadelní představení a také ukázky lovu indiánů. Děti si z výletu mohly přivést krásné suvenýry, čehož patřičně využily. Z výletu se všichni vrátili v pořádku a hlavně plní zážitků a spokojení.

Michaela Marková

Další obrázky v GALERII.