Copyright 2020 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Žáci, rodiče a místní firma společně pro dobrou věc - záchranu deštného pralesa

V rámci vzdělávání ke globálním a evropským souvislostem v naší škole proběhla přednáška Spolku Prales dětem. Žáci se zajímavým způsobem dozvěděli o činnosti této organizace, která se zabývá ochranou deštného pralesa a kriticky ohrožených druhů zvířat v rezervaci Green Life na ostrově Sumatra v Indonésii.

Nadchla nás myšlenka, že i my, kteří žijeme na druhé straně planety Země, se můžeme aktivně zapojit do ochrany indonéských pralesů – například podporou provozu tzv. Tygřích hlídek – skupin mladých Indonésanů, kteří bojují proti pralesním pytlákům.

Žáky 6. ročníku informace natolik zaujaly, že přišli sami s iniciativou jak sehnat finanční prostředky na nákup kusu pralesa (990,-Kč) nebo fotopasti (3300,-Kč), která pomáhá v boji proti pytlákům.

Při vánočních dílnách s rodiči si žáci zřídili informační stánek a začali vybírat dobrovolné dary. Díky laskavé podpoře rodičů byl projekt úspěšný a povedlo se vybrat většinu prostředků. Ke koncové částce nám dopomohl sponzorský dar od místní společnosti Natures Care CZ s.r.o.

Ředitelka školy Mgr. Martina Raiserová k tomu dodává: „Je skvělé, že se našim žákům podařilo přispět k ochraně deštného pralesa. Pro mě je důležité, že projekt vzešel z iniciativy žáků a našel podporu jak u rodičů, tak u místních podnikatelů. Zkušenost, že ze spolupráce vzniká ohromné množství pozitivní energie, je přesně to, co chceme ve škole ve Střílkách dětem předávat.“

prales 1 2018001

f t g m