Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Projekt časopis "Besťák"

Projektem na třídní časopis se nadchli všichni žáci šestého ročníku bez rozdílu. Inspirativní návštěva v Týdeníku Kroměřížska dětem dodala další dávku pozitivní energie, a tak se s chutí vrhly do práce.

Celé dva měsíce žáci trávili každou volnou chvilku čtením, opisováním zajímavých informací z knih, vyhledáváním na internetu a nakonec i diskuzemi nad grafickým rozvržením článků. Naučili se přitom spoustu dovedností (a aniž by si všimli, tak si procvičili pravopis a gramatická pravidla ;) ).

Odvážně pak vyšli „s kůží na trh“, když první číslo časopisu roznášeli mezi svými známými a v okolí svého bydliště. I když byl časopis zadarmo, spousta občanů žáky potěšila malým přispěním, za což všem upřímně děkujeme. Redakční tým tak může dostat čísla vytištěná v opravdové tiskárně a budou mít památku na svoje první žurnalistické pokusy (a ještě zůstane pár korunek na zmrzlinu na výletě).

Rádi bychom, aby se časopis stal postupně školním projektem, do kterého se zapojí i žáci ostatních ročníků (ostatně první vlaštovky už se ozývají a my je vítáme s otevřenou náručí) a redakční tým postupně zvládne vše sám. Šikovných žáků máme na naší škole dost, a tak nic nebrání v cestě tomu, aby se časopis stal skvělou reprezentací naší školy.

Mgr. Markéta Nováková

První číslo časopisu BESŤÁK ke stažení ZDE.

 

f t g m