Copyright 2019 - Základní škola a Mateřská škola Střílky

Ve čtvrtek 14.6. se naše školička vypravila na výlet do Buchlovic. Dobrodružné bylo už samotné cestování dálkovým autobusem. Některé děti takto cestovaly poprvé a byl to pro ně zážitek. Po příjezdu do Buchlovic nás čekala dvacetiminutová komentovaná prohlídka jedné části buchlovského zámku.

Děti se dověděly, že na zdejším zámku nežily princezny, ani zde nepobývala žádná královská rodina, ale že zámek patřil tzv.hrabatům. Měly možnost podívat se do zámecké ložnice, jídelny, dětského pokoje s koupelnou, knihovny atd.

Po prohlídce zámku a svačince pak následovalo loutkové divadelní představení Jak se rodí písnička, a jak už sám název napovídá, bylo plné hezkých písniček.

Po obědě jsme se vydali na návštěvu do Záchranné stanice pro zvířátka, kam jsme se všichni moc těšili. Zachráněných zvířátek tu byla spousta. Děti nejvíce zaujal mladý srneček, který se neustále domáhal nějakého pamlsku, dále pak velký orel mořský, o kterém děti neměly tušení, že u nás také žije. Na závěr našeho pobytu v Buchlovicích ještě nesměla chybět zmrzlina a pak už cesta autobusem zpátky do Střílek.

Ze srdce děkujeme maminkám, které s námi na výlet jely a pomohly s péčí o naše mrňousky.

dscn2852

dscn2866

dscn2880

dscn2951

Mnoho dalších fotografií najdete v GALERII.

f t g m